• Do pomiarów chwilowych w terenie polecamy sondę WL-12. Sonda jest wyposażona w rękojeść co ułatwia wykonywanie pomiarów.

 

  • Do pomiarów stacjonarnych polecamy
    •  Sondę WL-10 – temperatura pracy do do 60°C.

    • Sondę WL-11 – temperatura pracy do do 85°C.

Sondy analogowe z wyjściem napięciowym 0…10V i 0…3V

Są dostępne do wyboru dwa typy sond :

  • WL-10V – temperatura pracy do do 60°C.
  • WL-11V – temperatura pracy do do 85°C.

Dla pomiarów chwilowych w terenie polecamy kabel spiralny WL-01S. Kabel nie plącze się podczas pomiarów.

Alternatywą dla kabla spiralnego jest kabel WL-01L. Jest on elastyczny i ma małą średnicę 5.8mm.

Do zastosowań stacjonarnych polecamy tani kabel WL-01B. Jest on nieco sztywniejszy i ma większą średnicę (7.0mm) ale można go układać bezpośrednio w ziemi.

Na pewno każdego z nas irytuje ilość różnego rodzaju kabli i ładowarek jakie mamy w szufladach, na biurkach – do każdego urządzenia inny typ kabla i ładowarki.

Dlatego panel odczytowy wyposażony został w uniwersalne gniazdo do ładowania USB typu C. Do ładowania baterii w panelu można użyć dowolnej ładowarki od telefonów komórkowych z wtyczką USB typu C.

Firma Wilgo idzie więc z duchem czasu :), ponieważ  jak zdecydował Parlament Europejski, do jesieni 2024 r. USB typu C stanie się wspólnym portem ładowania dla wszystkich telefonów komórkowych, tabletów i aparatów fotograficznych w UE.

Jeżeli ładowarka jest jednak potrzebna to jest ona w naszej ofercie – ładowarka USB.

Dla gleby najbardziej użyteczna jest wilgotność objętościowa – czyli informacja ile wody znajduje się w danej objętości gleby.

Na przykład jeżeli w jednym litrze  (1 decymetrze sześciennym) gleby znajduje się 0.1litra wody to oznacza, że gleba ma wilgotność 10%.

Już niebawem pojawi się artykuł na blogu gdzie opiszemy różne rodzaje wilgotności.